1. Nyírd ki ezt a naplót csajosan

A lapokon újabb szavak és kifejezések is szerepelhetnek...

Nyírd ki ezt a naplót csajosan

nyírd ki ezt a naplót szinesen

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból. Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez A nap kel 1-én: ' -kor ~ 30. -án: Nyugszik: Középhőmérséklet: ○ C Átlag csapadék: ' mm Tennivalók A ház körül [ szerkesztés] A díszfüvek és páfrányok régi leveleit levágjuk. A tavacskába és partjára ültessünk vízinövényeket, telepítsük ki a gyökérlabda nélküli örökzöldeket, sövényt. A télen és télutó idején virágzó fiatal cserjéket, hangaféléket mindjárt az elvirágzás után nyírjuk meg. A kikelt gyógynövényeket egyeljük ki, és vessünk újabbakat. A fagyérzékeny gumósokról, évelőkről, melyeket az üvegházban teleltettünk át, vágjunk dugványokat. Ha a rózsabokron rozsdásodást észlelünk, permetezzük meg. Veteményesben [ szerkesztés] Szabadfölben elvetjük a melegigényesebb zöldségeket ( uborka, csemegekukorica, tök stb. ). A saláta és a káposztafélék palántáit kiültetjük. A kikelt zöldségnövényeket fej-trágyázzuk. Elültetjük a kicsíráztatott burgonyát. Babot, lóbabot vetünk. Szabadföldbe vessünk borsót, sárgarépát, őszi és téli fejes káposztát, kelkáposztát, céklát, karalábét, édesköményt.

Fás dugványozáshoz az egresről és a ribiszkéről vágjuk le az érett vesszőket. Az alma- és körtefákat, birscserjéket vizsgáljuk meg, nincs-e rajtuk mézgás seb. Lisztharmatfertőzés esetén a megtámadott ágvégeket az egészséges részig vágjuk le és égessük el. Szőlőben [ szerkesztés] Még egy alkalommal permetezzük a szőlőt szürkepenész ellen ( Rovral). Fertőtlenítjük a borospincét, a hordókat, a megmaradt borokat lefejtjük, kénezzük. Üvegház, fólia [ szerkesztés] Folytassuk a téli salátafélék vetését. Végezhetünk próbafűtést, hogy a rendszer hibáit még időben kijavíthassuk.

A Wikikönyvekből, a szabad elektronikus könyvtárból. Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez A nap kel 1-én: ' -kor ~ 30. -án: Nyugszik: Középhőmérséklet: ○ C Átlag csapadék: ' mm Tennivalók A ház körül [ szerkesztés] Pázsitot vethetünk, leszedjük és szárítjuk a szalmavirágot, az edényekben, cserepekben tartott virágokat időnként megszórjuk ipari trágyával, a krizantémot permetezzük betegségek, kártevők ellen. Az egynyári virágokról távolítsuk el az elnyílt részeket, gyűjtsünk beérett magokat az évelőkről, a fűszer- és gyógynövényekről. A zsályáról, rozmaringról vágjunk zölddugványokat, hasonlóképpen a hangáról és az alpesi növényekről. Vágjuk vissza az elvirágzott cserjéket, nyírjuk meg a tűlevelűeket. Veteményesben [ szerkesztés] A zöldségesben a káposztaféléket védjük a kártevőktől, fej-trágyázzuk, kapáljuk. Permetezzük a burgonyát, a paradicsomot fitoftóra ellen, a póréhagymát a póréhagyma-aknázólégy ellen. Vethetünk gyorsan növő salátaféléket. A magnyerés céljából nevelt cukkinik alá rakjunk követ vagy szalmát, hogy ne induljanak rothadásnak, a többit szedjük le.

  • Cinema City Zala - ZalaMédia - A helyi érték
  • Nyírd ki ezt a naplót rajzok
  • Kinek kell kommunális adt fizetni 1

A krumplitöveket kupacoljuk fel, lombját kéthetente permetezzük burgonyavész ellen. Gyümölcsösben [ szerkesztés] Öntözzük a gyümölcsfákat, permetezünk a szilva- és barackmoly 2. nemzedéke ellen. A permetekbe meszet tartalmazó levéltrágyát teszünk keserűfoltosság ellen, főleg a jonatánnál, idarednél (Wuxal SUS kalcium 01–04%, Damiol kalcium). A feketeribizli-bokrokat a termés szedésével egyidőben metszhetjük. A málnabokrok gyenge vesszőit, miután leértek, távolítsuk el, az erős hajtásokat kötözzük fel. Az őszi-téli termést adó fákon ritkítsuk meg a sűrűn álló gyümölcsöket. Szőlőben [ szerkesztés] A szőlőben időjárástól függően védekezünk a lisztharmat és peronoszpóra ellen. Üvegház, fólia [ szerkesztés] Az üvegházban nevelt uborkát, paradicsomot ismét trágyázhatjuk, az oldalhajtásokat csípjük ki. Vizsgáljuk meg az üvegház konstrukcióját, a hibákat javítsuk ki.

Üvegház, fólia [ szerkesztés] Ültessük a palántákat a melegágyba és az üvegházba (karalábé, saláta, paradicsom, uborka stb. A melegágyat és az üvegházat szellőztessük és árnyékoljuk. Ültessük ki a szabadba a növényeket (répa, saláta, retek, karalábé, stb. ), kivéve a fagyra érzékeny fajtákat (paradicsom uborka, paprika, stb. ). Fólia alá vessünk cukorborsót, ültessünk ki padlizsán- és paprikapalántákat. A paradicsom-, paprika-, padlizsánpalántát ültessük ki hidegházba. Vessünk fólia alá szánt uborkát, szabadföldi termesztésű babot, zellert, póréhagymát. Szobanövények [ szerkesztés] Hónap végén szabadba visszük cserepes virágaink egy részét ( muskátli, aszparágusz stb. ). Szabadföldbe vetjük az egynyári virágok magját ( őszirózsa, büdöske, körömvirág, szarkaláb, napraforgó, szalmarózsa, lángvirág, rezeda stb. ). Tápoldatozzuk a virágzó hagymás növényeket ( tulipán, nárcisz).

Gyümölcsösben [ szerkesztés] A gyümölcsösben öntözéssel pótoljuk a hiányzó vízmennyiséget. Az almát lisztharmat, varasodás és keserű-foltosság ellen permetezzük, az őszibarackon hajtásválogatást végzünk. Előkészítjük az anyagokat alvószemzésre, öntözünk. Szőlőben [ szerkesztés] A szőlőben folytatjuk a lisztharmat és peronoszpóra elleni védekezést, a csemegeszőlőben csalétkes flakonokat rakunk a darazsaknak, vadméheknek. Üvegház, fólia [ szerkesztés] Vethetünk cikláment, a téli salátákat is vessük el tálba. Ültessük el a muskátliról és a fuksziáról vágott dugványokat. Az üvegházat folyamatosan szellőztessük.

Ültessük ki a fólia vagy az üveg alá vetett bokorbabot, articsókát, ilyenkor telepíthetünk spárgát. A karós- ill. futóban számára készítsünk támasztékot. Kártevők elleni védelemre üttessünk a növények közé virágokat (levendula, körömvirág stb. ) Napos időben öntözzünk. A sorok között lazítsuk a talajt, és fogaskapával távolítsuk el a gyomokat. Mulcsozással (talajtakarás fűkaszálókkal, stb. ) megakadályozzuk a nedvesség elpárolgását és a gyomok elszaporodását. A korai zöldségek és a saláta betakarításának ideje. Az üres ágyásokba ültessünk új növényeket (különféle fajtákat válasszunk - vegyes kultúra). Kártevők ellen kizárólag természetes anyagokkal védekezzünk (pl. csalánlé). Gyümölcsösben [ szerkesztés] Az almatermésűeket lisztharmat és varasodás ellen, a csonthéjasokat monília ellen permetezzük. Ahol szükséges, alkalmazzunk kézi beporzást. Köszmételisztharmat vagy alma-, körtevarasodás ellen permetezzünk megfelelő védőszerrel, melyet két hét elteltével ismételjünk meg. Szőlőben [ szerkesztés] A szőlőbe bújtatásokat és új ültetéseket végzünk, atkák ellen permetezünk, trágyázunk.

A gyökérzöldségeket szedjük fel, raktározzuk el a téli időszakra. A burgonyát ássuk ki, a lombját - amennyiben egészséges - tegyük a komposzthoz. Ha a burgonya lombján betegség jelei mutatkoznak, égessük azt el és a hamut tegyük a komposzthoz. A díszbabról fogjunk magot, szárát vágjuk le és komposztáljuk. A korai káposztát palántázzuk ki a frissen előkészített talajba. Az őszi és téli káposztát még károsíthatják a káposztalepke hernyói. Ezeket kutassuk fel és semmisítsük meg. Ültethetjük a téli salátát (áttelelő saláta), áttelelő kelkáposztát, valamint a csokros újhagymát is. Elvethetjük már a téli borsót, a spenótot, a korai sóskát, vagy ültethetők a torma, a póréhagyma vagy a petrezselyem. Gyümölcsösben [ szerkesztés] A második dekádban megkezdjük a színes téli almák szedését. A hónap első felében még alvószemzést végzünk. Az őszibarack termővesszőit 35-40 cm hosszúra visszametsszük. Bővítés és fiatalítás céljából vásároljuk meg a kívánt növényeket. A hónap végéig fejezzük be a nyári metszést.

  1. Fuel orr gegeszet maganrendeles szombathely
  2. Ady endre szeretném ha szeretnének