Az első két osztrák futamhoz képest javultak a Ferrarik, a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel az ötödik, a monacói Charles Leclerc pedig a hatodik pozícióból kezdheti meg vasárnap a futamot. Várakozáson alul szerepelt viszont az időmérőn a Red Bull: Max Verstappen csak hetedik, Alexander Albon pedig 13. lett. Az Ausztriában mindkét hétvégén jól teljesítő McLaren versenyzői ezúttal kicsit elmaradtak az élmezőnytől, Lando Norris a nyolcadik, Carlos Sainz a kilencedik rajtkockát szerezte meg. Kiváló időmérőt teljesített ugyanakkor a szezon előtt a szakértők által a sereghajtó pozíciójába várt Williams: a brit George Russell a 12., a kanadai Nicholas Latifi a 15. helyről startolhat. A 70 körös Magyar Nagydíj - zárt kapuk mögött - vasárnap 15. 10 órakor kezdődik.

Forma-1: Max Verstappen nyerte a sprintversenyt és ő indulhat az élről - SportFaktor

A két brazil az élen nagyon érzi a Hungaroringet. Senna előnye most sokat csökkent, kerek 9 mp. Senna majdnem 10 mp-re növelte az előnyét, 9, 6 mp. Mansell kerékcseréje egész flottul ment, szűk 10 mp. Zavartalan harmadik az angol. Bergernek is csak eddig tartott, a depóban adta fel, a motor alatta sem bírta. 8 mp előnye maradt Sennának, ez akár a végéig is kitarthat, bár még 33 kör hátra van. Box 42. Senna 11 mp alatt cserélt kereket, ami nem túl jó, de így is simán visszajött az élre. Senna 28 mp-re tornázta fel az előnyét, ez már elég lehet egy kerékcserére, és visszajöhet elsőnek majd. Már várják, de nem tudni, mikor jön ki. Újra Sennáé a leggyorsabb kör. 1:32. 005. A pole-ideje 1:29. 450 volt.

Mindketten folytatni tudták. LAP 68/70: More contact! This time it's Bottas and Ricciardo #HungarianGP 🇭🇺 #F1 Bottast a csapat a pozíció átadására szólította, Ricciardo az első kanyarban ment el a Mercedes mellett. Hamilton eközben senkitől sem zavartatva, végtelenül simán nyerte meg a Magyar Nagydíjat, idei 5. sikerét aratva, pályafutása során immár 6. alkalommal diadalmaskodva a Hungaroringen. A dobogóra a Ferrari párosa, Vettel és Räikkönen ért még fel. A további pontszerző helyeken Ricciardót, Bottast, Gaslyt, Magnussent, Alonsót, Sainzot és Grosjeant jegyezték. Hamilton a győzelemmel 24 pontra, egy híján egy futamgyőzelemnyire növelte előnyét Vettellel szemben az egyéniben, a konstruktőriben a Mercedes 8-ról 10 pontra növelte előnyét. LAP 70/70: END OF RACE TOP 10 HAM VET RAI RIC BOT GAS MAG ALO SAI GRO #HungarianGP 🇭🇺 #F1 Forrás: Fotó:

A rajt után Senna megtartotta a vezetést, míg Mansell feljött a második helyre, Prost és Piquet elé. A brazil azonban hamarosan megelőzte Mansellt, akitől átvette a második pozíciót. A hatodik helyről induló Patrick Tambay a Lola - Harttal megelőzte Prostot, de a McLarenes és csapattársa, Alan Jones is hamarosan túllépett rajta. A 11. körben Prost megelőzte Mansellt, majd egy fordulóval később Piquet átvette a vezetést Sennától, aki elkezdett visszaesni a francia felé. Prost nem sokkal később műszaki probléma miatt kiállt a boxba, amely megzavarta csapattársa, Keke Rosberg versenyét, mivel ő is ugyanakkor hajtott ki kerékcserére, de a szerelők továbbintették. Ezek következtében Mansell harmadik, Johnny Dumfries negyedik, Gerhard Berger pedig ötödik volt. Féltávnál Piquet kereket cserélt, míg Senna kint maradt, és előnyre tett szert, így amikor ő állt ki, sikerült az élre visszatérnie. A különbség azonban a két brazil között gyorsan csökkent, Piquet pedig az 57. körben visszaelőzte Sennát.

Vettel végül nyolcadikként zárt, de büntetésre számíthat, Russell pedig a végén megelőzte Strollt is. A teljes eredménylista A 2021-es Forma-1-es Osztrák Nagydíj magyar idő szerint vasárnap 15 órakor kezdődik.

LAP 22/70: @danielricciardo likes this part of the Hungaroring The Aussie takes MAG between Turns 2 & 3 💪 #HungarianGP 🇭🇺 #F1 Hülkenberg a legkeményebb, közepes keverékre váltott. A vezető Hamilton megszabadult az ultralágyaktól, lágyakra váltott. Vettel átvette a vezetést, a bajnoki rivális 13, 5 másodperccel mögéje, a 2. helyre tért vissza. Sainz is cserélt. LAP 26/70 Hamilton into the pits, Vettel, who has yet to stop, leads #HungarianGP 🇭🇺 #F1 Ricciardo könnyedén megelőzte a nyilvánvalóan nem védekező Toro Rossó-s Gaslyt, felért az 5. helyre. Räikkönen egyre közelebb ért Bottashoz. LAP 32/70: Not sure Raikkonen needs any extra encouragement, but he's closing in on Bottas in the battle for third – the gap is 1. 1 seconds #HungarianGP 🇭🇺 #F1 Räikkönen DRS-távolságon belül került, de mivel az első kanyarban kellett lekörözniük a sauberes Ericssont, még nem tudta támadni Bottast. A sorrend féltávnál: Vettel, Hamilton, Bottas, Räikkönen, Ricciardo, Gasly, Alonso, Vandoorne, Magnussen, Ocon, Sainz, Grosjean, Hartley, Hülkenberg, Perez, Stroll, Ericsson, Szirotkin.