Legtöbbet feldolgozott művei 1. Hamlet: Shakespeare legismertebb tragédiája, legnagyobb drámai műve. A ázadra már több mint 12 operett készült Hamletről. Számos balett előadás született meg erről a nagyszerű drámáról. Például: Francisco Clerico 1788-ban állította elő Velencében. Későbbiekben színpadra állították Bécsben, Párizsban, Szentpétervárott, Bostonban, New Yorkban. Tony Richardson filmjét a legjobb Shakespeare feldolgozások között tartják számon. 1996-ban egy Hollywoodi film is készült Hamletről Kenneth Branagh rendezésében. 2. Rómeó és Júlia: Leghíresebb filmfeldolgozását 1968-ban forgatták Franco Zefirelli rendezésében. 1996-ban újra megfilmesítették az Egyesült Államokban. 2004-ben a Budapesti Operettszínház bemutatta a Rómeó és Júlia musicalt magyarországi változatban. Magyar Állami Operaházban Zeffirelli filmének segítségével balett előadások is születtek. 3. Vízkereszt vagy amit akartok Első megfilmesített változatát 1996-ban láthattuk. 2014-ben mutatták be a Pesti Színházban az operettet.. Vízkereszt vagy amit akartok Egyéb műveinek feldolgozása: Szentivánéji álom:1999-ben bemutatott film Velencei kalmár:2015-ben bemutatták a Pesti Színházban Othello: A Víg Színházban és a József Attila Színházban is műsorra tűzték.

Shakespeare rómeó és júlia film izle

shakespeare rómeó és júlia film izle

William Shakespeare műveinek feldolgozásai szinte a világ minden országában láthatóak voltak operett, balett vagy film formájában és a mai napig a műsorukra tűzik a színházak.

Benvolio Reginald Denny Avar István Ujréti László Capuletné Kemble Cooper Simor Erzsi Gyimesi Pálma Jegyzetek [ szerkesztés] ↑ The New York Times További információk [ szerkesztés] Rómeó és Júlia a -n (magyarul) Rómeó és Júlia az Internet Movie Database -ben (angolul) Rómeó és Júlia a Rotten Tomatoeson (angolul) Rómeó és Júlia a Box Office Mojón (angolul) Filmművészetportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap

William Shakespeare ROMEO ÉS JÚLIA Bemutató: 1990. január 30. Független Színpad Escalus, Verona hercege:NÉMETH GÁBOR Rómeó:BAGÓ BERTALAN Mercutió, Rómeó barátja:SZERVÉT TIBOR Benvolió, Rómeó barátja:JUHÁSZ KÁROLY Tybalt, Júlia bátyja:BOTH ANDRÁS Lõrinc barát:KALOCSAY MIKLÓS Baltazár, Rómeó legénye:TELIHAY PÉTER Péter, a dajka szolgája:HONTI GYÖRGY Patikárius:KASZÁS GÉZA Capuletné:OLASZ ÁGNES Júlia:KOLTI HELGA Dajka:FEHÉR JÚLIA Rendezõ:RUSZT JÓZSEF Koltai Tamás kritikája Élet és Irodalom, 1990. 03. 09. "Bagó Bertalan mint Romeó hason fekszik (az Almássy téri Szabadidõ Központ kopár padlóján), könyökére támasztott fejjel, hogy az erkélyjelenetben alacsonyabbra kerüljön a mellette álló Júliánál; a hányaveti tartás segít megfogalmazni a helyzetet élvezõ hetyke idétlen kamaszt. Juhász Károly Benvoliója fejfájós unottságából fölvillanyozódva cikázik az ékesszóló szópárbajt vívó Romeó és Mercutio (Szervét Tibor) között, hogy aztán hirtelen visszasüllyedjen a megjátszott apátiába. Csupa klasszicizálatlan, friss gesztus, csupa diákos játékosság, csupa közvetlen átmenet a civil személyiség és a szerep között.

Rómeó és Júlia (film, 1936) – Wikipédia

  • Teljes filmek magyarul vígjáték 2017 4
  • Shakespeare rómeó és júlia film sur imdb imdb
  • Shakespeare rómeó és júlia film film elemzes

A film itt is képes a drámának megfelelő szinten létrehozni a sajátos atmoszférát. Az idill egy pillanat alatt vált át tragédiává, bár a dajka megjelenése a hajnali elválás előtt még némi derűt hoz a szerelmesek szobájába. A Mantovába száműzött Rómeó nem kapja meg a fontos levelet, de barátja Júliáról szóló halálhírét igen. Félreértések, indulatból elkövetett döntések, a méreg megvétele, rohanás szerelmeséhez – a végzetet is ez az elkapkodottság sietteti. Az utolsó helyszín a kripta, vagyis nincs párbaj Parisszal, nem látjuk Tybalt holttestét, kimarad a jelenetből Lőrinc barát, a rendező csak a lényegre összpontosít. A gyönyörű ravatalon fekszik az ártatlan szépség, ide igyekszik Rómeó, csak kettejük utolsó pillanatait látjuk. Lélektanilag talán jobb is így, hiszen valójában ez a lényeg. A festőien látványos és hitelesen eljátszott vég után a fiatalok holttestét elszállítják, s a herceg, akit afroamerikai színész játszik (csakúgy, mint Mercutiot), levonja a tanulságot. A két család a legnagyobb árat fizette meg, ifjú gyermekeiket veszítették el.

A zene viszont a mai napig megállja a helyét, és a nagy remake lázban lehet, nem lenne rossz, ha valaki készítene belőle egy korunk ízlésének megfelelő változatot. Romeo + Juliet (1996) Talán épp Baz Luhmrann lenne rá a megfelelő személy, aki egyszer már bebizonyította, hogy képes a Rómeó és Júliáét modern környezetbe ültetni, és a musical világa se áll távol tőle, hisz neki köszönhetjük a Molin Rouge-t is. Az 1996-os feldolgozás azért nem maradhat ki a listáról, mert sokat adott nekünk. Baz Luhrmann rendező mellett Leonardo Caprio is ezzel a filmmel robbant be a köztudatba – egy évvel a Titanic előtt. A Cardigans együttesről azóta se tudok sokat, de a filmben szereplő Lovefools című betétdaluk akkoriban óriási sláger volt, a Szigeten is felléptek, és még azok is ismerték és kívülről fújták a dalt, akik nem nézték meg a filmet. Nem utolsó sorban a Romeot + Juliet megmutatta, hogy az örökzöld történet a modern korba átültetve is remekül működik, amit azóta a színházban is előszeretettel utánoznak – több-kevesebb sikerrel.

A vizes jelenetekhez speciális vízi parókát is kapott. (20th Century Fox Film Corporation) 16/16 A film zenéje platinalemez lett. Olyan klasszikusok szerepelnek rajta, mint a The Cardigans Lovefoolja, a The Wannadies You and Me Songja vagy Des'ree Kissing You-ja. (Getty Images) A film zenéje platinalemez lett. (Getty Images)